TouchWiz 4.0 интерфејс на саќе за Samsung Галакси Tab750-Зголемени корисникот Искуство

Кога Samsung најави сопствената кожа TouchWiz 4,0 за саќе во CTIA 2011, бев малку разочаран. Јас не мразам нивните TouchWiz корисничкиот интерфејс на Галакси S2 телефони, но некако Ванила верзија на Android е добро на Андроид саќе најмалку. Мислам ми се допаѓа на таблата со исечоци продолжување на Галакси S2 но ванила верзија [...]

read more 1 коментар на 7 септември 2011 година повеќе
Моите први впечатоци на Samsung Галакси јазиче 750 во Индија-TouchWiz Искуство-Преглед

Па, знаеш Samsung Galaxy Tab 10,1 е лансиран во Индија, како Tab 750. За да прочитате повеќе за тоа, ве молиме прочитајте лансирањето на Галакси јазиче 750 во Индија. Самсунг неодамна (а пред неколку дена) започна со продажба на Галакси јазиче 750 во Индија и можете да го имате за околу 33,500INR од [...]

Samsung Галакси Tab750 & Tab730 со саќе 3.1 лансиран во Индија-Цена & Најдобри купува Опции

Samsung Галакси јазиче 10,1 е лансиран во Индија како Галакси Tab750 и Galaxy Tab 8.9 е лансиран како Галакси Tab730 со најновите Андроид 3.1, саќе. За да дознаете повеќе за лансирање на Галакси Tab750 & Tab730 прочитате овде. Тоа е време да јазиче! Се чека е конечно завршена. Ако се планира да добие нов Андроид [...]

Samsung Галакси јазиче 10,1 лансирање во Индија како Галакси Tab750 на 10 август-Гледајте во живо предавањето-Цена & Пред-ред понуди Наскоро

Не беа чекаш за Samsung Galaxy Tab 10,1 за лансирање во Индија? Мислам сериозно најдобрите Андроид таблета таму и првиот сериозен конкурент на iPad2 во двете перформанси и изглед уште не беше достапен во Индија. Бев ја следиме бидејќи беше најавено и демонстрирани во MWC 2011 - Галакси [...]

Ексклузивно-Превземи Најнови KE8 фирмверот & кернел за Samsung Галакси S2-Промени и прегледување

Samsung објави Галакси S2 во Индија со пре-инсталиран KE8 фирмверот којшто се чинеше дека имаат фиксни речиси сите прашања луѓе се соочуваат на најновите KE7 firmware за Галакси S2 во европските земји. Значи, мислев дека да се направи достапна за сите да го блиц со Odin3. Значи сега ќе можете да преземете недопрена копија [...]

read more 3 коментари, 9 јуни, 2011 година повеќе
Искоренување Samsung Галакси S2 со најновите Авторски KE8 фирмверот & кернел-Чекор по чекор водич

Samsung Индија Започна Samsung Галакси S2 со нов firmware KE8. Uptil сега KE7 е најновиот која фиксна неколку прашања како Пинк камера точка и Lockscreen губеа прашања. Прочитајте повеќе за тоа овде. Индискиот верзија дојде пре-инсталиран со KE8 firmware-и се чини дека се решени Андроид ресурси бубачка која предизвика многу [...]

Совети & трикови: надвор од кутијата водич за Samsung Галакси S2-тестови за да провери погрешни SGS2

Кога ќе купите нов телефон, што правиш со тоа само по купување на неа? - Проверете најинтересниот дел во телефонот? - NFC? - Кликни на слика? - Ставете екран стража? - Или провериш дали е слободна од било производство на дефекти или било кој софтверски баг кој може да доведе [...]

read more 8 коментари 8 јуни 2011 година повеќе
Најдобри купува опции за Samsung Галакси S2 во Њу Делхи-Евтин Цена + слободен додатоци

Јас ја добив новиот Samsung Галакси S2 од Њу Делхи во само 29500INR ~ 660USD (Тоа на 5-ти јуни 2011 година). Samsung Индија одлучи да започне на Нов Галакси S2 тука во Њу Делхи на 4-ти и (веројатно) даде ексклузивни права на Спајс Жариште за продажба на тоа за сега. Велам веројатно, како што [...]

Sony Ericsson Xperia Мини и Мини Про поддржува multitouch-Службен Преглед Видео потврдува

Имаше зуи околу релативно популарна технологија сајтови за коментар од Sony Ericsson Реп во нивниот YouTube канал за Sony Ericsson Мини и Про не има multitouch можности. Само дека еден коментарот на гласините мелница оди високо и ова се шири како ништо во сите технологија блогови. Еве еден скриншот на [...]

Преглед: Фејсбук Внатре Xperia интеграција во новиот Sony Ericsson Xperia Neo и Pro Видео

Продолжуваме со првиот дел од Преглед за Фејсбук Внатре Xperia интеграција во новата серија на Sony Ericsson Xperia телефони во 2011 година Прочитајте го првиот дел од преглед на Фејсбук Внатре Xperia интеграција - Како Timescape & USP еволуирале, Ај се фаќате за сите Фејсбук Внатре Xperia, еден по еден, - [...]

TouchWiz 4.0 интерфејс на саќе за Samsung Галакси Tab750-Зголемени корисникот Искуство
Моите први впечатоци на Samsung Галакси јазиче 750 во Индија-TouchWiz Искуство-Преглед
Samsung Галакси Tab750 & Tab730 со саќе 3.1 лансиран во Индија-Цена & Најдобри купува Опции
Samsung Галакси јазиче 10,1 лансирање во Индија како Галакси Tab750 на 10 август-Гледајте во живо предавањето-Цена & Пред-ред понуди Наскоро
Ексклузивно-Превземи Најнови KE8 фирмверот & кернел за Samsung Галакси S2-Промени и прегледување
Искоренување Samsung Галакси S2 со најновите Авторски KE8 фирмверот & кернел-Чекор по чекор водич
Совети & трикови: надвор од кутијата водич за Samsung Галакси S2-тестови за да провери погрешни SGS2
Најдобри купува опции за Samsung Галакси S2 во Њу Делхи-Евтин Цена + слободен додатоци
..and ние сме назад! GTS назад со Gadgets | Дискутирај-Форум за сите ваши мобилни апетит
Еден клик & Root Unroot Samsung Галакси S-I900 на Windows и Mac-Превземи Сега и Рут

Додадете Linkedin и четириаголно да Timescape со Timescape домени од SE-Превземи Сега

Додадете Linkedin и четириаголно да Timescape со Timescape домени од SE-Превземи Сега
Sony Ericsson е подобрување на Timescape во тоа е Xperia телефони како што видовме во Xperia Орлеанка која има подобрена и многу корисни Timescape виџети. Таму е исто така голем UXP ажурирање планирани за Xperia X10 сопственици. Но, за сега, тие се проширување на корисноста на Timescape од додатоци за неа. Ако некогаш сте сакале ...
прочитајте повеќе

PlayStation Suite со PS игри на Android најави од Sony Компјутерски Xperia Play следно?

PlayStation Suite со PS игри на Android најави од Sony Компјутерски Xperia Play следно?
Значи, тоа не е за големата објава сите ние го чекаа! Не Xperia Play уште! Тоа не е за најмногу зборуваше за, допрва треба да бидат објавени PSP телефон од Sony Ericsson за Андроид платформата. Но, Sony Ericsson доаѓа прилично блиску до него. Претходно денеска Sony Computer Entertainment (SCE) најави појавувањето на плејстејшн ...
прочитајте повеќе

Почетен курс: Инсталирајте Користење Обнова прилагодено Ром за вкоренети Xperia X10-Froyo & Gingerbread

Почетен курс: Инсталирајте Користење Обнова прилагодено Ром за вкоренети Xperia X10-Froyo & Gingerbread
Постојат голем број на сопствени Rom за Xperia X10 сега, благодарение на XDA Devs е. Иако ниту еден од нив се всушност стабилна и ги има сите работни функции, но сепак вреди да го пробате на awesomeness на оние прилично кул сопствени ови. Јас ќе се обидам да запишете општ туториал за тоа како да се ...
прочитајте повеќе

Преглед: Андроид пазар Редизајнирање со нов распоред и функции-Download најновата верзија 2.2.7

Преглед: Андроид пазар Редизајнирање со нов распоред и функции-Download најновата верзија 2.2.7
А малку повеќе од една недела пред Google објави својот нов пазарот дизајн и карактеристики. Редизајн Нов Андроид пазар сега се тркалање до речиси сите Андроид корисници работи Андроид 1.6 или повисока. Ако не можат да чекаат за тоа, движете надолу за да се најде линк до најновите Андроид пазар 2.2.7 верзија да се инсталира ...
прочитајте повеќе

Корен Xperia X10, Мини и Про со Андроид 2.1 со помош z4root еден клик Метод-Превземи

Корен Xperia X10, Мини и Про со Андроид 2.1 со помош z4root еден клик Метод-Превземи
Соочуваат со проблем со претходните Коренот метод за искоренување Xperia X10 со Android 2,1, Eclair, кој е опишан? Заглавени во јамка на чекање за уредот и rageagainstthecage јамка? Не грижете се, постои уште една поедноставно решение за искоренување Xperia X10 семејство со Android 2.1. И тоа е толку едноставно како еден клик на вашиот телефон! Да, ...
прочитајте повеќе

Како да додадете Spotify приклучокот за Timescape & Mediascape во Xperia X10 + Android 2,1, Eclair

Како да додадете Spotify приклучокот за Timescape & Mediascape во Xperia X10 + Android 2,1, Eclair
Значи, имаш Андроид 2,1, Eclair на вашиот Xperia X10? Нели? Ако не е пристигната, можете да следете овие лесен чекор по чекор упатство за да се добие Eclair, Android 2,1 на вашиот Xperia X10 без оглед на WH. И кога сте го зедов тоа, имаш нешто навистина кул за вас во продавница. Sony Ericsson ...
прочитајте повеќе

Преглед Социјална именикот на Xperia X10 со Eclair, Android 2,1-автомагични Искуство

Преглед Социјална именикот на Xperia X10 со Eclair, Android 2,1-автомагични Искуство
Постојат голем број на промени во Xperia X10 со Android 2,1 Eclair ажурирање, но постојат некои големи промени кои би можеле да го направат вашиот живот поедноставно. Ако веќе сте се надогради до Андроид 2.1 на вашиот x10, тогаш мора да се забележи дека речиси сè е променет. Една од главните промени е ...
прочитајте повеќе

Како да се добие 3D Галерија на Вкоренети Xperia X10 со Android 2,1, Eclair-Совети & трикови

Како да се добие 3D Галерија на Вкоренети Xperia X10 со Android 2,1, Eclair-Совети & трикови
Значи сте ажурирани вашиот Xperia X10 да Најнови Android 2,1, Eclair ажурирање уште? Или чекаш Службен ажурирање во вашиот регион? Нема потврди датуми како на уште, но тогаш тоа нема да биде премногу долго пред да добие скокачки прозорец на екранот на вашиот Xperia X10 велејќи дека е ...
прочитајте повеќе

Мора да се Топ 10 Андроид апликации по Android 2,1, Eclair ажурирање на Xperia X10 семејство-Дел 2

Мора да се Топ 10 Андроид апликации по Android 2,1, Eclair ажурирање на Xperia X10 семејство-Дел 2
Продолжуваме со првиот дел од мора да има Топ 10 Андроид апликации по Android 2,1, Eclair ажурирање на Xperia X10 семејство, ова е вториот дел. Постојат неколку апликации кои се во бета верзија и не се достапни во пазар сепак толку сум се предвидени директни линкови за преземање на нив. Можете да ги преземете директно на ...
прочитајте повеќе

Мора да се Топ 10 Андроид апликации по Android 2,1, Eclair ажурирање на Xperia X10 семејство-Дел 1

Мора да се Топ 10 Андроид апликации по Android 2,1, Eclair ажурирање на Xperia X10 семејство-Дел 1
Андроид 2.1, Eclair за Xperia X10 семејство е само зад аголот и може да го добие на вашиот Xperia X10 од 31 октомври недела! Да, тоа е денес вечер! Претпоставувам дека сите ние на крајот ќе добие ажурирање до крајот на ноември. Но, тогаш по надградба на мојот телефон на Андроид 2,1, Eclair јас дефинитивно би ...
прочитајте повеќе
2 3 4 5 » ... Last » Страна 1 од 7 1 2 3 4 5 » ... Последно »